خرید دستگاه لیزر الکس دایود

خرید دستگاه لیزر الکس دایود

یکی از امن‌ترین روش‌های موزدایی استفاده از دستگاه‌های لیزر است. استفاده از این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تأیید قرار گرفته است. به‌کارگیری از لیزر موهای زائد نتایج طولانی‌مدت را در پی دارد. در کلینیک‌ها از لیزرهای مختلف توسط پزشکان برای موزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از لیزرهای دایود یکی از بروزترین روش‌های لیزر رفع موهای زائد است. امروزه خرید دستگاه لیزر الکس دایود در کلینیک‌ها رواج بیشتری پیدا کرده است. با توجه به اینکه در ایران اکثریت افراد رنگ پوست سبزه و تیره‌تری نسبت به کشورهای اروپایی دارند، استفاده از این لیزر کارایی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

خرید دستگاه لیزر الکس دایود و بررسی عملکرد

در لیزر الکس دایود از فناوری نیمه‌رسانا بر پایهاستفاده  نور شده است. نور تولیدشده این لیزر در این فضای نیمه‌هادی در محدوده مادون‌قرمز صورت می‌گیرد. در لیزر الکس دایود، طول‌موج 800 تا 810 نانومتر و به‌صورت پالسی به پوست تابیده می‌شود. طول‌موج بلند این لیزر در خرید دستگاه لیزر الکس دایود موردتوجه قرار می‌گیرد. با توجه به بیشتر بودن عمق نفوذ این لیزر نسبت به لیزر الکساندرایت در پوست‌های تیره‌تر موارد استفاده بیشتری دارد. طول‌موج بلندتر در لیزر الکس دایود، موجب عمق نفوذپذیری بیشترمی شود.

عمق نفوذپذیری، انرژی حرارتی بیشتری را به فولیکول مو وارد می‌کند. در این طول‌موج، اشعه لیزر با فولیکول‌های روپوست (اپیدرم) برخورد نمی‌کند. درنتیجه پوست‌های تیره که ملانین پوست آسیب نمی‌بیند. درواقع طول‌موج بلندتر، به عدم آسیب در پوست‌های تیره و عدم‌ تغییر رنگ آن‌ها کمک می‌کند. آسیب به پوست‌های تیره و تغییر رنگ آن در لیزرهای با طول‌موج کوتاه اتفاق می‌افتاد. این لیزر برای موها ضخیم و تیره بسیار مناسب است؛ بنابراین این لیزر برای ناحیه‌های پشت بدن و بیکنی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

خرید دستگاه لیزر الکس دایود
خرید دستگاه لیزر الکس دایود

مزایا و معایب لیزر الکس دایود

به خاطر عمق نفوذ بالا احتمال سوختگی و تغییر رنگ پوست در این استفاده از لیزر وجود دارد. با توجه به تنظیمات لیزرها که در هنگام خرید دستگاه لیزر الکس دایود باید به آن دقت کرد می‌توان این عوارض را کاهش داد. درواقع بخش عمده‌ای از عوارضی که بعد از لیزر بدن رخ می‌دهد ارتباط مستقیم با اپراتور دارد. مهارت اپراتور، تشخیص نوع پوست و تعیین حرارت وارده به پوست عوارض آن را کاهش می‌دهد. اپراتور موظف است برای هر بیمار و هرکدام از نواحی بدن با رعایت موارد ایمنی متفاوت عمل کند. یکی از مزایایی که استفاده از لیزر الکس دایود را موردتوجه قرار می‌دهد سرعت‌بالا در درمان است. در هر پرتویی که از لیزر الکس دایود ساطع می‌شود ریشه موهای زیادی مورد هدف قرار می‌گیرند. سرعت‌بالا در درمان موجب کاهش تعداد جلسات درمان می‌شود.

یکی از مواردی که در خرید لیزر الکس دایود بسیار به آن توجه می‌شود درمان بدون درد است. لیزر موهای زائد یکی از عواملی که بیمار به آن اهمیت می‌دهد حس کردن درد نسبتاً پایین است. در بعضی از بیماران تحت درمان اگر نور لیزر بیش‌ازحد نیاز متمرکز شود موجب احساس سوزش بیشتری می‌شود. سوزش و درد با مهارت اپراتور به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. این لیزر دارای کولینگ هستند و خنک‌کننده موجب کاهش درد می‌شود. لیزر الکس دایود یک روش نسبتاً دائمی برای موزدایی ناحیه تناسلی به‌حساب می‌آید. مورد ذکرشده یکی از مزایای لیزر الکس دایود نسبت به دیگر لیزرهای با عمق نفوذ کمتر است. با توجه به پوست تیره‌تر و موی ضخیم‌تر این نواحی استفاده از لیزر با عمق نفوذ بیشتر، کاربردی‌تر است.

تعداد جلسات لیزر الکس دایود

عوامل زیادی در تعداد جلسات در موزدایی با لیزر تأثیرگذار هستند. از این عوامل می‌توان سن، جنسیت، هورمون‌ها، رنگ پوست و مو و ضخامت مو را به نام برد. تعداد جلسات در مورد افراد مختلف با توجه به عوامل ذکرشده متفاوت خواهد بود. در لیزر الکس دایود تعداد جلسات به‌طور میانگین 6 تا 10 طول می‌کشد. تعداد جلسات تکرار آن به خاطر طی شدن مراحل رشد مو است. به‌طور میانگین فاصله هر جلسه تا جلسه بعد یک ماه تا یک ماه و نیم است.

در خرید دستگاه لیزر الکس دایود باید به برخی از موارد توجه کرد. این موارد بر کیفیت و قیمت دستگاه الکس دایود تأثیرگذار هستند. خرید این دستگاه‌ها بهتر است از برندهای معتبر و خوشنام صورت می‌گیرد. خرید لیزر موهای زائد از شرکت‌های معتبر موجب دریافت خدمات بهتری می‌شود. گارانتی و ضمانت هندپیس یکی از موارد بسیار مهم در خرید لیزرهای الکس دایود است. موارد دیگر که باید به آن توجه داشت توان خروجی لیزر موهای زائد است. توان خروجی دستگاه با قیمت لیزر ارتباط مستقیم دارد. در خرید دستگاه لیزر الکس دایود باید به مجوز وزارت بهداشت و داشتن خدمات پس از فروش هم توجه کرد.